Tražite dobrog građevinara za novogradnju? Prikupili smo i provjerili građevinare za novogradnju koji rade u kraju Zagreb i okolici. Pošaljite upit i zainteresirani građevinari za novogradnju će Vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Ugodan građevinar za novogradnju u Zagrebu, koji može izvesti: novogradnja kuće, nadgradnja, samostalna kuća, dvojni stan, turistički objekt ili drugo sigurno će se naći i za Vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Novogradnja, Zagreb
Izgradnja kuće u Ježdovcu. Tlocrtne površine 60m2 na dvije etaže.
Planirana je izgradnja od ytonga.
Šanjem Vam projekt u privitku.
Antonijo V.
Potrebna gradnja kuće do roh bau faze. U privitku Vam šaljem projekte.
Mario
Treba srušiti krovište te postaviti novo s time da će trebati zidati zid jer podižemo na 2m. Projektnu dokumentaciju imam.
Ivan O.
Želimo započeti gradnju obiteljske kuće od 130m2 (podrum, prizemlje i potkrovlje) plus garaža (27m2).
Lokacija je Šestinski Kraljevac. Teren se sastoji od livade laganog nagiba s potojećim objektom (18 m2), namjenjenim za rušenje. Do parcele vodi asfaltirana cesta.
Dora P.
Trenutno sam u postupku građevinske dozvole, te dobivanjem iste bih krenula sa gradnjom.
Voljela bih izgraditi kuću 285 m2. Gradilo bi se betonom.
Marija F.
Potrebn a izgradnja kuće po fazama, površina cca 100 m2
Tomislav C.
Potreban je Izvođač za gradnju obiteljske kuće koja se sastoji od dva manja stana, svaki otprilike 60m2, sve ukupno 120 m2.
Besa C.
Potrebna izgradnja objekta za 3 stana do roh bau faze. Ukupna površina cca 280 m2. Potrebna dokumentacija u privitku.
Marko Š.
Gradnja pomoćne građevine te uklanjanje postojećih garaža 2x i uklanjanje šupe 1x.
Izgradnja novih garaža i prostora za pohranu koje su djelomično ukopane u zemlju sa zelenim krovom.
Projekt predan na ishođenje građevinske dozvole
Luka L.
Specifični zahtjevi za kuću uključuju:
Koristite visokokvalitetne armirane betonske ploče.
Da se tvornički izrađeni elementi dovoze i sastavljaju na licu mjesta te ugrađuju u objekt.
Osigurajte izdržljivost i dugovječnost konstrukcije.
Pridržavajte se svih relevantnih građevinskih standarda i propisa.
Kuća je na dvije etaže ( katnica ) hodnik i dva zasebna ulaza za svaki stan od prizemlja 80m2 + kata 85m2 i garaže od 30m2.
Stepenice su unutranje kao i sami hodnik.
Pružite fleksibilnost u dizajnu interijera i eksterijera kako bi se zadovoljile potrebe moje obitelji.
Krovna konstrukcija bi bila ravna s blagom kosinom.
Renata Č.
Tražimo tvrtku za gradnju kuće (Visiki Rohbau) u Zagrebu.
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Ukupna stambena površina: 130 m²
Prizemlje: 63 m²
Kat: 67 m²
Podrum: 68 m² (nije stambena površina)
Krov: Dvostrešni krov
Tip gradnje: Obiteljska kuća s dvije odvojene stambene jedinice Stara kuća je već srušena i zemljište je očišćeno. Glavni projekt i sva potrebna dokumentacija su dovršeni. Trenutno čekamo građevinsku dozvolu. Planiramo započeti gradnju čim dobijemo građevinsku dozvolu, što očekujemo u sljedeća dva do tri mjeseca.
Pero V.
Potrebna izgradnja garaže 10x6 m od temelja do krova, visine 2,5 m, otvor za dvoja garažna vrata. Krov na jednu vodu.
Garaža se gradi na temeljina stare garaže.
Mihaela M.
Lokacija: Maksimir, Gornji Bukovac. Na već postojeći/izgrađeni podrum nastaviti gradnju obiteljske kuće. Etaže za gradnju su: prizemlje, kat i uvučeni kat.
Matej S.
Gradnja kuće sa 4 stana i dvije garaže u sklopu. Dva su projekta, jer se gradi kao dvojni objekt.
Prizemlje i prvi kat.
Površine po objektu cca 200 m2.
Tomislav H.
Potrebna izrada temelja i zidanje prostorije, te je stavit pod postojeci krov koji treba produzit. Mijenjali bi i kroviste.
Iva B.
Potrebna gradnja kuće do roh bau faze. U privitku Vam šaljem idejni projekt. Glavni projekt i troškovnik imam.
Milan R.
Gradnja kuće može trajati od nekoliko mjeseci do nekoliko godina, ovisno o vrsti gradnje, veličini kuće, složenosti građevinskih radova te raspoloživosti radne snage i materijala. Vrijeme izgradnje može se produljiti zbog nepredviđenih okolnosti kao što su loše vrijeme, kašnjenje u isporuci materijala ili moguće izmjene plana.
Odluka o adaptaciji stare kuće ili izgradnji nove ovisi o stanju postojeće kuće, željama i potrebama vlasnika, financijskim mogućnostima i regionalnim propisima. U nekim slučajevima adaptacija stare kuće ima više smisla i jeftinija je opcija, dok je u drugima gradnja nove kuće bolje i praktičnije rješenje. Starogradnja ponekad krije veliki potencijal, pogotovo ako je objekt jako zapušten i mnogo toga se ne vidi na prvi pogled, pa preporučamo da se prije rušenja svakako posavjetujete s arhitektom.
U potragu za izvođačima treba krenuti što prije, jer ponekad je teško pronaći kvalitetne izvođače. Najbolje je potražiti izvođače čim imate plan kuće i znate koliko je posla potrebno. Dobri izvođači obično su rezervirani mjesecima unaprijed, stoga je važno na vrijeme započeti s potragom i planiranjem.
Zidane kuće se grade od opeke ili betonskih blokova, zahvaljujući čemu se odlikuju dobrom toplinskom i zvučnom izolacijom, ali je gradnja obično vremenski i financijski zahtjevnija. Montažne kuće sastavljaju se od većih modula koji se proizvode u tvornici, a zatim se sklapaju na licu mjesta, što je brže i jeftinije od gradnje kuća od opeke. Drvene kuće izgrađene su od elemenata koji pružaju dobru toplinsku izolaciju te su ekološki prihvatljivije i održivije, ali zahtijevaju više održavanja od ostalih vrsta građevina.
Energetski učinkovita kuća smanjuje troškove grijanja i hlađenja te povećava udobnost stanovanja. Za postizanje ovog cilja potrebno je voditi računa o sljedećim preduvjetima: izolaciji (zidovi, pod, krov), kvalitetnim prozorima i vratima i njihovoj nepropusnosti, učinkovitom sustavu grijanja, hlađenja i ventilacije te korištenju obnovljivih izvora energije kao npr. solarna energija ili toplinske pumpe.
Prilikom planiranja kuće važno je uzeti u obzir želje i potrebe klijenta. Za ostvarenje ovog cilja potrebna je suradnja s arhitektom koji će Vam pomoći odabrati pravi arhitektonski i građevinski koncept, funkcionalno rješenje i odgovarajuće materijale. Najbolje bi bilo da sve svoje želje i ideje stavite na papir te se aktivno uključite u proces planiranja i redovito komunicirate s arhitektom. Također je važno imati na umu da mogu postojati zakonska ili slična ograničenja, a možda i nepromjenjivi čimbenici na koje se ne može utjecati, ali se kao takvi moraju prihvatiti - na primjer veličina zemljišta, okoliš, izloženost parcele suncu i klimatskim uvjetima.
Uspostavite jasne procedure za praćenje troškova izgradnje i odaberite izvođače s dobrom reputacijom i referencama. Zatražite više ponuda za iste građevinske radove i odaberite najbolji omjer kvalitete, pouzdanosti i cijene. Također, posavjetujte se sa stručnjacima kao što su statičari i arhitekti koji vam mogu pomoći u odabiru vrste materijala i konstrukcije na temelju raspoloživih financijskih sredstava.
Pri gradnji kuće mora se voditi računa i o sigurnosti objekta, odnosno o zaštiti od potresa. To uključuje izbor prikladnih građevinskih materijala kao što su armirani beton, armirani zidovi ili skeletne konstrukcije te projektiranje konstrukcije u skladu sa smjernicama za sigurnu protupotresnu gradnju.
Postupak ishođenja građevinske dozvole započinje izradom idejnog rješenja i nastavlja se izradom projektne dokumentacije. Kada je projekt gotov, investitor ga mora predati nadležnom tijelu za ishođenje građevinske dozvole. O izdavanju građevinske dozvole nadležno tijelo mora odlučiti u roku od 28 dana od dana zaprimanja potpunog zahtjeva, no u većim gradovima, zbog velikog broja zahtjeva i premalog broja zaposlenih, vjerojatno ćete morati čekati nekoliko mjeseci. Proces još dulje traje ako je potrebno ishoditi mišljenja drugih nadležnih tijela (primjerice, radi li se o zaštićenom području i sl.) ili ako je potrebno promijeniti projekt. Procedura je slična proceduri ishođenja građevinske dozvole - općenito se dostavljaju podaci o zgradi, parceli, ucrtani DGD planovi, izjave susjeda i vlasnika te sve ostalo što je propisano zakonom i pratećim propisima.
Prilikom odabira izvođača treba voditi računa o nekoliko stvari, uključujući iskustvo, reference, pouzdanost, kvalitetu izvedenih radova i cijenu. Preporuča se da potražite više ponuda i usporedite ih. Osim toga, potrebno je provjeriti licence i certifikate izvođača te se raspitati o eventualnim prijašnjim sporovima ili problemima.
Kod nas je građevinski nadzor obavezan za gradnju građevina, pa tako i obiteljskih kuća, osim u slučajevima kada se radi o gradnji manjih, jednostavnih građevina (onih manjih od 20 m2) i kada se radi o nezahtjevnim građevinama poput nadstrešnica za automobile, šupe, pomoćne zgrade za skladištenje strojeva, alata i dr.
Pri planiranju uređenja okućnice važno je voditi računa o funkcionalnosti, estetici i drugim čimbenicima. Uvijek se trebate posavjetovati s krajobraznim arhitektom koji vam može pomoći u planiranju i odabiru odgovarajućih biljaka i materijala.
Pri planiranju uređenja interijera ne smijete izgubiti iz vida funkcionalnost, estetiku i osobni stil. Nikada nije naodmet konzultirati se s dizajnerom interijera ili arhitektom koji vam može pomoći odabrati boje, materijale, namještaj i dekor koji će odgovarati vašim željama i potrebama.