Tražite dobrog fasadera? Prikupili smo i provjerili fasadere koji rade u kraju Zagreb i okolici. Pošaljite upit i zainteresirani fasaderi će Vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Dobar fasader u Zagrebu, koji može izvesti: fasada na novogradnji, premaz stare fasade emulzijom, odstranjivanje fasade, zatvorene nadstrešnice, sokl kuće, izolacija dimnjaka, mrežica i ljepilo, 20 cm fasade, kontaktna fasada ili drugo sigurno će se naći i za Vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Fasade, Zagreb
Potrebna izrada stiropor fasade. Obiteljska kuća sa žbukom koja na mjestima otpada.
Mario Č.
Potreban izvođač fasaderskih radova za izvođenje fasade na obiteljskoj kući max visina 10m. Postojeću fasadu je potrebno očistiti i premazati. Stolarija je montirana i još će se kroz tjedan dana montirat aluminsijka vrata. Troškovnik raspisan u nastavku. Obračun prema stvarno izvedenom.
Tomislav U.
Potrebna izrada striropor fasade. Pvršina fasade cca 200 m2. U pitanju je novogradnja.
Petar
Novogradnja, obiteljska kuca, ostale su 2 strane fasade koje se trebaju dovrsiti na nacin da se stavi 2. ruka gleta i zavrsna boja, te špalete. Materijal ne treba nabavljati, skela je postavljena.
Tina L.
Trebam izvedbu fasadnog sustava loggia-e. Površina koja je obuhvaćena fasadom iznosi cca 15m2.
Trenutno imamo vuna + drvena obloga. Istu bi htjeli zamijeniti novom fasadom radi lakšeg održavanja, dotrajalosti i uređenja same loggia-e.
Marko
Potrebna je obnova 50 m2 ulične fasade, izravnati i nanijeti tekuće pluto.
Alma
Treba napraviti obnovu fasade koja je na dosta dijelova napuhnuta i napukla. Radi se o staroj zgradi koja spada u kulturno dobro pa se ne smije raditi neka značajna izmjena izgleda, tako da niti izolacija ne može biti onako jako debela.
Fasada je cca 300 m2
Tena K.
Potrebno je izvesti fasadu 15 cm stiropor sa klupčicama sukladno troškovniku nakon koje treba predati izvještaj jer smo dobili sufinanciranje od fonda.
Površina 300 m2.
Slaven F.
Htjeli bismo obnoviti fasadu na zgradi u Zagrebu. Zgrada je tlocrtno cca 220 kvadrata, iz 1932. Godine u Zagrebu.
Mia S.
Popravak pukotine na fasadi kroz koju prolazi voda u stan za vrijeme nevremena. Šaljem sliku u privitku.
Lucija G.
Na balkonu dječje sobe u betonskoj zgradi u Travnom treba napraviti vanjsku izolaciju zbog propuštanja velike hladnoće. Ukupno ima oko 8m2.
Mirta M.
Potrebna izrada stiropor fasade. Površina fasade 200-300 m2.
Krešimir S.
Potrebna izrada stiropor fasade površine cca 200m2.Debljina izolacije 8 cm.
Dvije stranice fasade su po 40 m2, (pravokutnik, jedna stranica je ranije obnovljena ostale su dvije), drugi dio ima dva balkona na visokom prizemlju i prvom katu, podnožje (podrumski stan) je ranije obnovljeno. Slike mogu naknado poslati.
Tamara K.
Potrebna je izrada stiropor fasade površine cca 330 m2. Debljina izolacije 8 cm i bijelim završnim slojem.
Ivan T.
Trebali bismo obnovu fasade za staru zgradu koja ima prizemlje, prvi kat i potkrovlje. Stanovi u prizemlju i prvom katu su povrsine 67 m2, sto znaci da je zgrada cca 80 m2 povrsine, a visinu ne znamo tocno. Trebala bih ponudu
Nikolina Ž.
Potrebna izrada stiropor fasade. Površina fasade cca 250 m2 a debljina stiropora 10, svijetla boja.
Jurica G.
Vrijeme potrebno za izradu nove fasade ili obnovu stare može varirati od projekta do projekta. Ovisi o nizu čimbenika: veličini zgrade, složenosti konstrukcije, odabranim materijalima, završnoj obradi i vremenskim uvjetima. Završetak nove fasade može trajati od nekoliko dana do nekoliko tjedana. Također je važno uzeti u obzir vrijeme potrebno za planiranje i dobivanje dozvola. Za točniju procjenu roka izrade nove fasade prema Vašem projektu najbolje je konzultirati se s izvođačem ili arhitektom.
Prema dostupnim podacima fondova za zaštitu okoliša, uštede u grijanju nakon obnove fasade mogu se kretati između 20-40 %. Ako je prosječna mjesečna potrošnja za grijanje u vašem kućanstvu, primjerice, 100 eura, obnovom fasade i boljom izolacijom mogli biste uštedjeti od 20 do 40 eura mjesečno. Naravno, treba uzeti u obzir i troškove obnove fasade i izolacije, no te se investicije uštedom energije uglavnom vrate u roku od nekoliko godina. Osim toga, poboljšana energetska učinkovitost zgrade također povećava njezinu vrijednost.
Kontaktna fasada je sustav koji podrazumijeva da se izolacijski materijal postavi direktno na vanjski zid i prekrije slojem završnog materijala poput žbuke ili fasadne opeke. S druge strane, ventilirana fasada je konstrukcijski sustav koji ostavlja razmak između izolacije i vanjskog sloja, omogućujući cirkuliranje zraka kroz kanal iza fasade. Glavna razlika između ove dvije vrste je u tome što ventilirana fasada omogućuje bolju ventilaciju i odvodnju, čime se sprječava nakupljanje vlage i njezino prodiranje u unutarnje slojeve, čime se sprječavaju oštećenja građevinske konstrukcije.
Postoji nekoliko vrsta izolacijskih materijala za fasade, uključujući EPS, mineralnu vunu, celulozu i injekcijske pjene. Različite vrste i tipovi izolacije imaju različita izolacijska svojstva, čvrstoću, otpornost na vlagu i slične karakteristike. Debljinu i vrstu izolacije potrebno je odabrati na temelju položaja u objektu, klime u vašem području, razine potrebne izolacije, dostupnosti materijala i vašeg proračuna. Najbolje je konzultirati se sa stručnjacima koji će Vam pomoći da odlučite koja je vrsta izolacije najprihvatljivija za Vaš konkretan projekt.
U Hrvatskoj se preporučuje minimalna debljina fasadne izolacije koja osigurava dostatnu toplinsku zaštitu i ispunjava zakonske uvjete. No, treba imati na umu da optimalna debljina izolacije za vaš objekt može ovisiti o nekoliko drugih čimbenika kao što su položaj, oblik i veličina objekta, postojeći sustav grijanja i slično.
Preporučamo da se prije obnove fasade i izolacije posavjetujete sa stručnjacima za građevinu ili energetsku učinkovitost koji će na temelju uvida u trenutno stanje, mjerenja i potreba izračunati optimalnu debljinu izolacije i odabrati odgovarajući materijal za vaš objekt. Time ćete izbjeći predebelu ili pretanku izolaciju koja bi mogla imati negativan učinak na učinkovitost obnove i na vašu investiciju u cjelini.
Neki od najboljih načina su:
• Izolacija fasade: izolacija fasade najučinkovitiji je način sprječavanja gubitka topline kroz zidove. Izolacija će stvoriti barijeru kako toplina ne bi izlazila kroz zidove, a također će održavati unutarnju temperaturu konstantnom. Izolacija može smanjiti potrošnju energije za više od 30%, što vam dugoročno može uštedjeti mnogo novca.
• Korištenje pravih materijala: pri odabiru fasade važno je odabrati materijale koji su otporni na vremenske uvjete, izdržljivi i energetski učinkoviti. Materijali kao što su drvo, cigla, kamen, staklena vuna, ekspandirani polistiren (EPS), mineralna vuna ili celulozna izolacija mogu biti učinkoviti u poboljšanju energetske učinkovitosti vašeg doma.
• Ventilirana fasada: pruža dodatnu izolaciju i poboljšava nepropusnost konstrukcije. Ovakva fasada omogućava cirkuliranje zraka kroz kanale između zida i fasade čime se sprječava nakupljanje vlage i plijesni u interijeru.
• Boja fasade: boja fasade može utjecati na energetsku učinkovitost vašeg doma. Svjetlije boje mogu reflektirati sunčevu svjetlost i tako smanjiti pregrijavanje, dok tamnije boje apsorbiraju sunčevu svjetlost i time povećavaju unutarnju temperaturu.
Odabir boje fasade je subjektivna stvar, iako treba imati na umu nekoliko stvari. Odabir boje fasade važan je dio procesa renoviranja Vaše kuće, jer će uvelike utjecati na izgled i cjelokupni dojam kućanstva. Prilikom odabira boje moraju se uzeti u obzir različiti čimbenici kao što su arhitektura objekta, okoliš, vaš osobni ukus, trendovi i slično.
Preporučamo da odaberete boju koja odgovara arhitektonskom stilu vašeg doma i okoline. Za savjet se možete obratiti i stručnjacima koji će vam pomoći odabrati boju koja stilski i idejno odgovara vašoj kući.