Tražite dobrog fasadera? Prikupili smo i provjerili fasadere koji rade u kraju Zagreb i okolici. Pošaljite upit i zainteresirani fasaderi će Vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Dobar fasader u Zagrebu, koji može izvesti: fasada na novogradnji, nova fasada na postojeću, uklanjanje fasade, zatvorene nadstrešnice, sokl od stirodura, izolacija fasade, postavljanje mrežice, fasada 15 cm, fasada XPS ili drugo sigurno će se naći i za Vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Fasade, Zagreb
Potrebna ponuda za postavljanje fasade cca 600 m2. Izolacija stiropor.
Krešimir P.
Potrebno je napraviti fasadu na 1. etaži kuće.
Na sjevernoj strani debljina stiripora 12cm (fotografija s kraćim balkonom), na južnoj 5cm (fotografija s balkonom u širini cijelog pročelja kuće), na istočnoj 12cm.
Kuća je dvojni objekat, odnosno zapadni zid dijeli s drugom kućom tako da je potrebno obložiti južni, istočni i sjeverni zid.
Okvirna kvadratura etaže je 80m2.
Na tu kvadraturu trebalo bi obložiti i balkon s donje strane deke balkona.
Mario B.
Trebao bi sanaciju fasade nakon sto je uklonjena pergola.
Potrebno je sanirati fasadu na 12 pozicija gdje su bili ubuseni sidreni vijci. Pergola je demontirana prosle godine, a rupe su popunjene silikonom. Trebalo bi izrezati sidrene vijke do razine betona, zapuniti beton te postaviti stiropor, mrezicu i ostalo. Sanacija je na visini od 3.6 metara, stiropor debljine 12cm, pristup s terase.
Mario M.
Radi se o novogradnji, trenutno smo u fazi postavljanja pvc stolarije i podnog grijanja. U prilogu dostavljam projekt.
Potrebna je ponuda za fasadu za obiteljsku kuću, na dva kata, sveukupno 120m2.
Planirano stavljanje fasade 10/2025
Besa C.
Potrebno postavljanje završnog sloja fasade cca 50 m2.
Katarina P.
Potrebna izrada grafitni stiropor silikonska fasade. Površina fasade cca 300 m2.
Ivica Z.
Fasada je izvedena sa fasadnom ciglom ali je kroz vrijeme postala vodo-propusna. Potrebno je uraditi hidro-izolacijski premaz fasade i nakon toga istu obojati u boju fasadne cigle. Površina je 4,5 m2, a fasada se nalazi na trećem katu zgrade te je potrebno koristiti radnu košaru.
Marko V.
Nakon adaptacije ljetne kuhinje, shvatila sam mi treba i dobra izolacija. Objekt je mali, povrsina fasade je 60 m kvadratnih.
Izmjera,izrada i montaža novog okapnog
lima u RAL boji na strani prema objektu
X i prema garaži susjed.Dobava i ugradnja fasadnih kutnika sa
mrežicom na isturenim kutevima objekta
i oko vanjskih špaleta stolarije u svrhu
mehaničkog ojačanja.
Izmjera,izrada i montaža novih širih
vanjskih kamenih prozorskih
klupčica(prema novoj debljini fasadnog
sloja) i ulaznog kamenog praga.
Dobava potrebnog materijala(toplinske
izolacije stiropor debljine 12
cm,ljepila za stiropor,tipli za
stiropor,rabits mrežice i završnog
fasadnog sloja u boji po izboru
Naručitelja),te izrada silikatne toplinske
fasade na dvorišnom objektu.
Aleksandra N.
Trebali bi uslugu postavljanja fasade, na manju kuću, izmjerena površina za postavljanje fasade je cca 100m2
Suzana
Tražim izvođača za izradu fasade na obiteljskoj kući u Zagrebu (prizemlje + kat), ukupne površine cca 200 m² + ćokl (sokl) cca 20 m².
Specifikacije:
Toplinska izolacija: stiropor EPS 100, debljine 10 cm
Ćokl: XPS (stirodur) debljine 5 cm, visine cca 50–60 cm
Završna obrada: silikatna ili akrilna žbuka (boja: svijetla ili bijela, može i savjet)
Postavljanje fasadnih profila: kutnici, lajsne, tiplanje, armiranje
Ugradnja vanjskih klupica (aluminij ili kamen – ovisno o dogovoru)
Po potrebi: limeni detalji (okapnice, parapeti)
Matej P.
Fasada je djelomično napravljena, treba povući završni sloj u bež boji na način da se što manje razlikuje od boje fasade na zgradi starije gradnje, pretpostavljam sep, zid lijevo, desno, strop i iznad prozora i još jedna stranica bočnog zida susjedne lođe koja je odvojena od moje lođe novim zidom (siporex). Nosiva greda (na stropu) između dviju lođa je zbog izgradnje novog zida zamrljana, to također treba uredno "zafarbati", kao i fasadu iznad lođe, iznad koje je terasa (tu zacurijeva voda s terase dolje po fasadi na lođu, možda bi trebalo ugraditi otkapnik), u širini 30-tak cm, po dužini lođe cca 2.5m, slika starog stanja u privitku. U međuvremenu je stara fasada otučena, stavljeno je ljepilo, nekakva masa i stavljena je mrežica, treba povući završni sloj. Prije toga bi trebalo zaštiti folijama novu pvc drvenariju, da pri bojanju fasade ne dođe do oštećenja novih stakala.
Samira C.
Kuća u nizu, prednja i stražnja fadada su od cementbe žbuke.
Potrebna energetska obnova, prema EC, cca. 110m2.
Darko Č.
Izrada fasade površine cca 100 m2. Izolacija stiropor debljine 10 cm.
Josip T.
Izrada fasade. Izolacija vunom od 12cm. Prizemlje možda vuna 14cm zato jer je prizemlje obloženo kamenom i uvučeno naspram fasade na katu. Također, izolacija i uređenje balkona.
Miroslav K.
Postavljanje toplinske izolacije i nove fasade na nekoliko vanjskih zidova u stanu na prvom katu. Ti prostori su prije bili zatvorene lođe koje su prethodni vlasnici zatvorili i pretvorili u spavaće sobe.
Sve je vidljivo na slikama. Dakle, obradili bi se samo oni zidovi koji ne narušavaju integritet zgrade.
Zanima me kolika bi otprilike bila cijena i trajanje radova.
Otvoren sam za sve prijedloge o vrsti izolacije
Igor R.
Potrebna izrada stiropor fasade. Površina fasade cca 300 m2. Kamena vuna bi se također postavljala na pojedinim mjestima.
Vilko
Vrijeme potrebno za izradu nove fasade ili obnovu stare može varirati od projekta do projekta. Ovisi o nizu čimbenika: veličini zgrade, složenosti konstrukcije, odabranim materijalima, završnoj obradi i vremenskim uvjetima. Završetak nove fasade može trajati od nekoliko dana do nekoliko tjedana. Također je važno uzeti u obzir vrijeme potrebno za planiranje i dobivanje dozvola. Za točniju procjenu roka izrade nove fasade prema Vašem projektu najbolje je konzultirati se s izvođačem ili arhitektom.
Prema dostupnim podacima fondova za zaštitu okoliša, uštede u grijanju nakon obnove fasade mogu se kretati između 20-40 %. Ako je prosječna mjesečna potrošnja za grijanje u vašem kućanstvu, primjerice, 100 eura, obnovom fasade i boljom izolacijom mogli biste uštedjeti od 20 do 40 eura mjesečno. Naravno, treba uzeti u obzir i troškove obnove fasade i izolacije, no te se investicije uštedom energije uglavnom vrate u roku od nekoliko godina. Osim toga, poboljšana energetska učinkovitost zgrade također povećava njezinu vrijednost.
Kontaktna fasada je sustav koji podrazumijeva da se izolacijski materijal postavi direktno na vanjski zid i prekrije slojem završnog materijala poput žbuke ili fasadne opeke. S druge strane, ventilirana fasada je konstrukcijski sustav koji ostavlja razmak između izolacije i vanjskog sloja, omogućujući cirkuliranje zraka kroz kanal iza fasade. Glavna razlika između ove dvije vrste je u tome što ventilirana fasada omogućuje bolju ventilaciju i odvodnju, čime se sprječava nakupljanje vlage i njezino prodiranje u unutarnje slojeve, čime se sprječavaju oštećenja građevinske konstrukcije.
Postoji nekoliko vrsta izolacijskih materijala za fasade, uključujući EPS, mineralnu vunu, celulozu i injekcijske pjene. Različite vrste i tipovi izolacije imaju različita izolacijska svojstva, čvrstoću, otpornost na vlagu i slične karakteristike. Debljinu i vrstu izolacije potrebno je odabrati na temelju položaja u objektu, klime u vašem području, razine potrebne izolacije, dostupnosti materijala i vašeg proračuna. Najbolje je konzultirati se sa stručnjacima koji će Vam pomoći da odlučite koja je vrsta izolacije najprihvatljivija za Vaš konkretan projekt.
U Hrvatskoj se preporučuje minimalna debljina fasadne izolacije koja osigurava dostatnu toplinsku zaštitu i ispunjava zakonske uvjete. No, treba imati na umu da optimalna debljina izolacije za vaš objekt može ovisiti o nekoliko drugih čimbenika kao što su položaj, oblik i veličina objekta, postojeći sustav grijanja i slično.
Preporučamo da se prije obnove fasade i izolacije posavjetujete sa stručnjacima za građevinu ili energetsku učinkovitost koji će na temelju uvida u trenutno stanje, mjerenja i potreba izračunati optimalnu debljinu izolacije i odabrati odgovarajući materijal za vaš objekt. Time ćete izbjeći predebelu ili pretanku izolaciju koja bi mogla imati negativan učinak na učinkovitost obnove i na vašu investiciju u cjelini.
Neki od najboljih načina su:
• Izolacija fasade: izolacija fasade najučinkovitiji je način sprječavanja gubitka topline kroz zidove. Izolacija će stvoriti barijeru kako toplina ne bi izlazila kroz zidove, a također će održavati unutarnju temperaturu konstantnom. Izolacija može smanjiti potrošnju energije za više od 30%, što vam dugoročno može uštedjeti mnogo novca.
• Korištenje pravih materijala: pri odabiru fasade važno je odabrati materijale koji su otporni na vremenske uvjete, izdržljivi i energetski učinkoviti. Materijali kao što su drvo, cigla, kamen, staklena vuna, ekspandirani polistiren (EPS), mineralna vuna ili celulozna izolacija mogu biti učinkoviti u poboljšanju energetske učinkovitosti vašeg doma.
• Ventilirana fasada: pruža dodatnu izolaciju i poboljšava nepropusnost konstrukcije. Ovakva fasada omogućava cirkuliranje zraka kroz kanale između zida i fasade čime se sprječava nakupljanje vlage i plijesni u interijeru.
• Boja fasade: boja fasade može utjecati na energetsku učinkovitost vašeg doma. Svjetlije boje mogu reflektirati sunčevu svjetlost i tako smanjiti pregrijavanje, dok tamnije boje apsorbiraju sunčevu svjetlost i time povećavaju unutarnju temperaturu.
Odabir boje fasade je subjektivna stvar, iako treba imati na umu nekoliko stvari. Odabir boje fasade važan je dio procesa renoviranja Vaše kuće, jer će uvelike utjecati na izgled i cjelokupni dojam kućanstva. Prilikom odabira boje moraju se uzeti u obzir različiti čimbenici kao što su arhitektura objekta, okoliš, vaš osobni ukus, trendovi i slično.
Preporučamo da odaberete boju koja odgovara arhitektonskom stilu vašeg doma i okoline. Za savjet se možete obratiti i stručnjacima koji će vam pomoći odabrati boju koja stilski i idejno odgovara vašoj kući.