Tražite dobrog parketara, podopolagača? Prikupili smo i provjerili parketare, podopolagače koji rade u kraju Zagreb i okolici. Pošaljite upit i zainteresirani parketari, podopolagači će Vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Preporučen parketar, podopolagač u Zagrebu, koji može izvesti: postavljanje parketa u poslovnim prostorima ili drugo sigurno će se naći i za Vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Postavljanje parketa, Zagreb
Zgrada u rekonstrukciju nakon potresa u centru zagreba trazi parketara da postavi parket u tavanski prostor.
Luka E.
Renovaciju, brušenje i lakiranje lamel parketa 35m2.
Zrinka M.
U prizemlju obiteljske kuće, trebao bi postaviti gotovi parket u 2 prostorije koje su spojene. Ukupno ima 33 m2.
Davor P.
42 m2 masivni (27 cm) jasen riblja kost i 6 m2 masivni (55 cm) bukva ravno / naizmjence, 3 praga s mesinganim profilima te mesingane letvice prema WC i kupaoni, parket, materijal, Bona Titan ljepilo, Bona Traffic HD 2k lak sa temeljnim premazom sve nabavljeno i pripremljeno u stanu.
Tahir K.
Potrebno polaganje parketa u stanu 52 m2, parket 43 m2, polaganje gotovog parketa "riblja kost" i rubnih MDF lajsni.
Romina R.
potrebno je postaviti galekovicev masivni parket (lakirani hrast) u stanu. Stari parket je izvadjen i podloga nivelirana ali nije sasvim ravna, mislim da ce na nekim mjestima trebati niveliranje (po 2-3 mm su neravnine).
Ana B.
Potrebno polaganje novog parketa cca 150 m2.
Bojan
Potrebno postavljanje kvalitetnog parketa u riblju kost, oko 50m2.
Tonči Š.
Postaviti/popraviti cca 1m2 parketa u kutu sobe, slike u prilogu
Goran K.
Pukla je vertikala te je navlazila pod.
Parket je hrast seljacki pod debljine 14-16mm. Trebalo bi demontirati cca 1,2x1,2 m te postaviti novi.
Tomislav S.
Treba presložiti dobro održavani parket u dvije sobe, brusiti i lakirati.
Ante H.
Potrebno postavljenje i lakiranje parketa za 100 m2 sa i bez materijala. Trenutno su postavljene pločice. Nije potrebna dobava parketa.
Domagoj
Adaptiramo stan u starogradnji (stan iz 84'). Potrebno polaganje 3-slojnih gotovih parketa. Brušenje i lakiranje nije potrebno.
Zoran Ž.
Potrebna demontaža laminata i postava parketa u dvije prostorije cca 20 m2.
Goran M.
Potrebna je zamjena jednog dijela parketa koji se nadignuo nakon puknuća kuhinjske pipe.
Potrebna zamjena cca 10m2.
Nije potrebna dobava parketa.
Sabina K.
Potrebno je zamijeniti otprilike 1,5m2 parketa te lakirati taj novopostavljeni parket.
Mario Ž.
Vrijeme potrebno za polaganje parketa ovisi o pripremnim radovima, veličini podloge, vrsti parketa i završnoj obradi. Ako se novi parket postavlja na gotovu, već pripremljenu podlogu, kao u novogradnji, posao će ići brže i lakše. Ali ako se stavlja na podlogu koju treba prvo oguliti pa pripremiti površinu, polaganje će svakako trajati dulje. Nakon pripreme podloge i ugradnje parketa slijede dodatni, završni radovi, poput lakiranja i uljenja, što podrazumijeva i vrijeme potrebno za sušenje. Naravno, vanjska temperatura također ima veoma važnu ulogu. Sve u svemu, ako se radovi izvode u prosječnom stanu od oko 60 m², očekujte da će sve trajati najmanje 3 - 4 dana. Najtočniju informaciju o trajanju radova vam svakako može dati parketar kada obavi pregled stanja.
Na cijenu materijala i rada utječe vrsta parketa i način postavljanja (gotovi ili masivni, lamelni ili klasični, seljački ili brodski pod itd.). Naravno, veća površina zahtijeva više materijala i rada, što povećava troškove. Važan čimbenik je priprema poda, je li nam ona potrebna ili ne, i ako je, što podrazumijeva (uklanjanje starih podnih obloga ili doradu oko vrata i sl.). Na cijenu utječe i broj premaza lakom ili uljem. Dostupnost lokacije također nije nevažan čimbenik, kao ni izbor izvođača radova. No od svih nabrojenih čimbenika osnovni element cijene je svakako kvadratura prostorije u kojoj polažemo parket.
Najbolji parket je svakako onaj koji odgovara vašim potrebama i financijskim mogućnostima. Općenito, svi parketi od čistog, masivnog drva smatraju se dobrim parketima jer izgledaju prirodno, a pri tome pružaju osjećaj topline i trajnosti. Kod nas se za parket najčešće bira hrast, bukva, javor, jasen, trešnjino drvo, orah (američki ili crni orah), ali također je sve popularnije afričko dusi (dussie) drvo. Gotovi parketi također su vrlo popularni zbog prirodnosti drva i stabilnosti višeslojne strukture. Laminat je najpovoljniji, otporan je i jednostavno se održava, iako ne izgleda prirodno. Pri kupnji morate voditi računa o stupnju izloženosti i relativnoj vlažnosti u prostoriji. Ukratko, najbolji parket je onaj koji ispunjava vaše zahtjeve i potrebe, lijepo izgleda i izdržljiv je, a košta onoliko koliko ste spremni platiti.
Parket se može postaviti na bilo koju podlogu, ako je ona pravilno i dobro pripremljena. Najčešće je u pitanju betonska, ali ima i zemljanih i drvenih. Za uspješno polaganje parketa najvažnija je dobra priprema podloge - ona mora biti dovoljno čvrsta, nosiva, ravna, čista i suha. Relativna vlažnost zraka i sobna temperatura također su važne. Postoje posebne vrste parketa za postavljanje preko podnog grijanja ili u vlažnim prostorijama. Stoga je uvijek najbolje posavjetovati se sa stručnjakom koji će vam objasniti koji pod ide na koji parket.
Preko podnog grijanja postavljaju se posebne vrste parketa, koje su namijenjene upravo za takvu ugradnju. Ovdje je najvažnija toplinska vodljivost. U tom smislu prikladnim se smatraju gotovi parketi, koji imaju višeslojnu strukturu i bolje podnose temperaturne oscilacije, ne rastežu se, ne deformiraju i ne raslojavaju. Hrastov, javorov i bambusov parket smatraju se dobrim vrstama. Kako bi podno grijanje bilo učinkovito, a parket što dulje trajao, treba se pridržavati uputa proizvođača o njegovoj debljini i načinu polaganja.
Postavljanje parketa, osobito onog u pločama ili daskama, može se činiti laganim, ali to svakako nije jednostavan posao. Mnogo je obrtničkih „trikova" koje treba znati, a tu su i profesionalni alati i oprema. Bez obzira na to koju vrstu parketa postavljate, parketar će ga postaviti brže, bolje i kvalitetnije od vas, osim ako nemate takvo iskustvo. Imajte na umu da je to posao koji se radi jednom u nekoliko desetljeća i stoga ga treba obaviti kvalitetno i profesionalno. Parketari često daju garanciju na svoj rad, a prepravke uvijek koštaju puno više.
Nije, ali se svakako preporučuje. Lakiranjem, voskiranjem, odnosno uljenjem štitimo površinu parketa od korištenja, mrlja i vlage i produljujemo njegov vijek. Osim toga, parket bolje izgleda jer premaz naglašava strukturu i ljepotu drva, a daje mu i sjaj. S druge strane, lakiranje, uljenje ili voskiranje olakšava čišćenje i održavanje. Postoje vrste parketa koje treba lakirati kako bi bile čvršće i izdržljivije, ali i da bi dulje trajale. Gotovi parketi su tvornički potpuno završeni, ali njihov premaz treba obnavljati u određenim intervalima.
Fugiranje parketa uglavnom se radi ako renoviramo parket, ali se može raditi i kada postavljamo novi. Postoje vrste parketa kod kojih je to poželjno jer se masom za fugiranje popravljaju sitne pukotine i oštećenja, a površina se također izravnava i očvršćuje. Kao i za keramičke pločice, ova masa se kupuje gotova, ali je rjeđa i već razmućena. U masu za fugiranje možete dodati i piljevinu koja nastaje tijekom blanjanja. Nakon što se njome premaže postavljeni parket, treba ga ostaviti da se osuši prema uputama proizvođača. Uloga fugiranja je dvojaka: osigurati potpuno ravnu i ujednačenu površinu i osigurati da voda, vlaga, mrlje i druge štetne tvari ne prodru u strukturu i pri tome oštete parket. Time se, naravno, produljuje vijek i olakšava održavanje parketa.