Tražite dobrog građevinara, polagača glazura i estriha? Prikupili smo i provjerili građevinare, polagače glazura i estriha koji rade u kraju Zagreb i okolici. Pošaljite upit i zainteresirani građevinari, polagači glazura i estriha će Vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Dobar građevinar, polagač glazura i estriha u Zagrebu, koji može izvesti: ručni estrih, brzosušeči cementni estrihi, estrih sa čeličnim vlaknima, novi estrihi u kući, estrih pri obnovi poda ili drugo sigurno će se naći i za Vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Estrih, glazura, Zagreb
Stara žbuka je skinuta i trebamo nanovo ožbukati strojno ili ručno. Izraditi glazuru debljine 2-3 cm. Soba je u prizemlju kuće koja je priključena na monofaznu struju.
Antun G.
Priprema za estrih i izrada estriha u 2 spavace sobe. Površina 30 m2.
Mirela R.
Podloga je čista, inpregnirana potrebno je postaviti elastični stiropro debljine do 2 cm, plus PE folija i saliti glazuru debljine 5 cm.
Površina 18 m2.
Boris K.
Potrebna je izrada estrih glazure debljine cca 5cm. Površina cca 50 m2.
Ivan
Trebao bi nivelirati pod u dnevnom boravku površine 22m2 u prosječnoj debljini cca 5mm. Ne bi htio povisiti visinu poda tako da bi ga trebalo iznivelirati u visini najviše točke u prostoriji. Radi se o stanu u prizemlju, naselje Prečko.
Filip S.
Potrebni su mi radovi polaganja estriha na već izvedene instalacije za podno grijanje.
površina je 67 m2. Stan pripremljen za početak radova odmah.
Goran R.
Obiteljska kuća, novogradnja, u Zagrebu, Trešnjevka. ~170m2 glazura unutra + 10m2 terasa/ulaz u kuću.
Podrum, prizemlje, prvi kat i galerija. Cementni estrih cca 6-6,5cm visine. Ispod podno grijanje sa cijevima od 16mm na razmaku od 100mm cijevi (minimalno 4,5-5cm visina estriha iznad cijevi).
Debljina termoizolacije ispod estriha ovisno o poziciji u kući. Razlika naprema projektu je što je podno sa tacker pločama, pa su cijevi iznad tih tacker ploča (a ne unutar kao u onim alternativnim podnim sustavima).
Osim unutarnjeg estriha, treba postaviti na ulazu u kuću i na terasi maloj isto estrih izvana. Također izolacija ispod istih površina. Plan je terasu imati isto grijanu podnim iz razloga što je sve jedna AB ploča (a terasa nije iznad podruma kao što je to ulazni dio).
Ukupna visina poda jest 13 i 20cm (dio ploče koja nema podrum ispod sebe pa je termoizolacija viša).
Dodatak estrihu kupljen (Betokan).
Ima se mjesec dana radova još oko izolacije i postavljanja podnog i onda ovisno o vremenu i vanjskim temperaturama, može se izvoditi estrih. Struja i voda dostupno na čestici.
Sven V.
Potrebna glazura u dvije prostorije. Površina cca 40 m2. Debljina do 10 cm.
Nikola S.
Trebam glazuru 5 cm na podno grijanje na 2. katu (25m2) i u garaži (15 m2)
Chris C.
Postavljanje estriha i niveliranje prostorija u stanu.
Sanja M.
Potrebna izrada glazure na ravnom krovu.
Zgrada V kat, na 4 nivoa. Cement je naš, pijesak vaš.
Žarko G.
Pod je u blagom padu i treba ga nivelirat od 1 do 5 cm debljine.
Dino B.
Potrebna izrada glazure na dvije etaže kuće.
Marko K.
Postavljanje stiropora za podno grijanje i izrada estriha 3-4 cm ili tanje s armaturom.
Marcel Ž.
Potrebna izrada glazure debljine 5 cm s postavom eps-a.
Eps i PE foliju ja nabavljam.
Radovi bi bilo oko 02/2025
Filip S.
Potrebna je izrada estrih glazure na terasi. Površina cca 60 m2.
Zlatko N.
Klasični estrih je tekuća smjesa koja se polaže ručno ili strojno. Sastoji se od mješavine cementa, pijeska i vode. Samonivelirajući estrih ima takvu kemijsku strukturu da se sam razlijeva i ravnomjerno raspoređuje po površini na koju se izlijeva. S druge strane, suhi estrih je podloga od čvrstih ploča od kartona, gipsa, vlakana različitog podrijetla ili pjene, zahvaljujući čemu imaju vrlo malu specifičnu težinu. Ploče se naravno ugrađuju u profile suhim postupkom, tzv. suha montaža i montaža na licu mjesta.
Debljina estriha ovisi o namjeni. Za unutarnje prostore kao što su dnevne sobe, kuhinje i kupaonice obično se izrađuje estrih debljine 3-5 cm. Ukoliko podno grijanje želite ispuniti estrihom i na taj način stvoriti čvrsti pod, preporučljivo je da on bude debljine minimalno 5 cm, a da završna podna obloga bude teraco ili polirani beton. Veća debljina se koristi za vanjske površine kao što su terase.
Vrijeme izlijevanja estriha ovisi o veličini i složenosti podloge te vrsti samog estriha. Klasični mokri estrih ugrađuje se ručno ili strojno, što može trajati od nekoliko sati do nekoliko dana, dok je rad sa samonivelizirajućim estrihom brži jer se sam širi i izravnava. Slično je i sa suhim estrihom, jer se ploče postavljaju naizmjenično, a vijci su odmah spremni za daljnju obradu i ne treba čekati da se osuše.
Vrijeme sušenja estriha ovisi o vlažnosti i temperaturi prostorije, kao i debljini estriha. Zimi će se estrih sporije sušiti zbog nižih vanjskih temperatura ili se uopće neće ravnomjerno sušiti pa se preporuča ne raditi na temperaturama ispod 10°C. Ako se estrih radi u unutarnjem prostoru s grijanjem, preporuča se uključiti centralno grijanje, čak i ako radovi u stanu ili kući još nisu završeni. Estrih se suši ovisno o debljini i materijalu koji će se preko njega postaviti kao završna podna obloga. Za keramiku, kamen ili mramor dovoljno je 20 do 30 dana sušenja, dok se za parket ili laminat preporučuje 45 do 60 dana. Kako bi se estrih ravnomjerno osušio, također se preporučuje osigurati dovoljno provjetravanja i otvoriti prozore.
Kako bi se spriječilo pucanje estriha, potrebno je voditi računa o odgovarajućoj debljini i kvaliteti smjese, a prije toga o pravilnoj pripremi podloge i načinu nanošenja estriha. Važno je koristiti kvalitetnu mješavinu, dobro izravnati estrih i pridržavati se uputa proizvođača za sušenje i stvrdnjavanje smjese.
Estrih je svestran građevinski materijal, što je jedna od njegovih najvećih prednosti. Stoga se estrih može postavljati na različite podloge kao što su beton, cigla, žbuka i drvene ploče ili se može koristiti mreža za izravnavanje.
Da, podno grijanje se može ugraditi ispod estriha – time se povećava udobnost stanovanja i energetska učinkovitost prostora. Varijanta ugradnje u kojoj se cijevi podnog grijanja direktno "zalijevaju" estrihom zapravo je najkvalitetnija i tehnički najpreporučljivija, jer estrih djeluje kao akumulator topline koja se zatim polako emitira u prostor.