Tražite dobrog ličioca za bojanje drveta? Prikupili smo i provjerili ličioce za bojanje drveta koji rade u kraju Zagreb i okolici. Pošaljite upit i zainteresirani ličioci za bojanje drveta će Vas kontaktirati za pregled, predračun i ponude. Preporučen ličilac za bojanje drveta u Zagrebu, koji može izvesti: bojanje drvenih površina, barvanje lesene ograje, brušenje staroga drveta, kitanje drvenih prozora, krečenje drvene nadstrešnice, uljenje drveta ili drugo sigurno će se naći i za Vas.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Možemo li vam pomoći?
Jednostavno do ocijenjenih izvođača.
Zadnji projekti u kategoriji Bojanje drveta, namještaja, Zagreb
Potrebna obnova 5 drvenih sobnih vrata i štokova u stanu.
Tomislav J.
Obojiti 8 sobnih drvenih vrata i štokove.
Šimunović V.
Na lokaciji Volovčica/Donje Svetice. Ili na Vašem mjestu.
Tina T.
Potrebno je izbrusiti, pokitati i lakirati unutarnji dio okvira 2 prozora koji imaju mačje ogrebotine.
Prozori su dimenzije 78x140cm i 78x100cm, kitanje je potrebno samo na jednoj od 4 strane svakog prozora.
Popravak poželjno što prije.
Franjo V.
Trebalo bi obojati dvoja manja krila - vrata ormarića ili cijeli ormarić špricanjem.
Nevzeta Z.
Potrebno je obnavljanje i farbanje 4 kom drvenih prozora.
Tamara S.
Potrebno je prefarbatu kuhinju u bež.
Sada je noja trešnje.
Vrata su od hrstovine a unutrašnjost je furnir.
Blaženka R.
Sjedišta su ok i ne treba restauracija.
Možda bi promjenili u tkaninu, pa možete napisati okvirno kolika bi bila cijena.
Drveni dio samo treba pobrisiti jer je zelja promjena boje u svijetliju.
Petar R.
Trebam uŕediti postojecu stolariju u stanu. Uredila bihi obojila bijelu stolariju u boju. Radi se o 4 vrata sa stokom.
Andrea P.
4 vrata je potrebno pobrusiti i pogarbati u bijelu boju te zamijeniti kvake.
Sndra Đ.
Stari drveni stolić, trebalo bi pošmirglati i pofarbati u sivu boju.
Rafaela G.
Bojenje namještaja.
Regal s ormarom lijevo i skroz desno od TV-a x 2 Visina 228Širina 87Dubina 58
Regal na kojem stoji TV:Visina 87Širina 164Dubina 44
Dunja D.
Restaurirati, odnosno promijeniti boju starom kuhinjskom stolu.
Ana K.
Potrebno je bojanje sobnih vrat ai štokova. 2 komada.
Emanuela V.
Potrebno je u 2 stana prelakirati vrata obostrano i štokove u mat-bijelu boju.
1. stan: 5 rata+1 vrata sa staklom+štokovi
2. stan: 4 vrata+1 vrata sa staklom+štokovi
Ukupno: 9+2 vrata+štokovi
Radi se o oščuvanim vratima furnir boje drva standardne veličina (80.90 x 200-210).
Pristup omogućen do ulaza, dizalo do stana.
Dinko Z.
Postojeća bijela vrata, 5 komada potrebno je pofarbati u bijelo. Vrata su u dobrom stanju ali trebaju proći sve pripremne radove do novog lakiranja. Bitna stavka je što je potrebno da se krila vrata dizlociraju dok su u obradi.
Marina D.
Bojenje drva kvalitetnom bojom ili lakom produljuje njegov vijek jer usporava propadanje i truljenje. Pravilno nanesen premaz također smanjuje izloženost drva Sunčevoj svjetlosti, čime se sprječava promjena boje zbog UV zračenja.
Za pravilnu njegu i održavanje drvenih površina važno je redovito čišćenje i uklanjanje prljavštine, prašine i mrlja. Također je važno redovito provjeravati stanje premaza i po potrebi ga obnavljati. Za čišćenje upotrebljavajte blage deterdžente koji neće oštetiti drvo ili premaz. Također, izbjegavajte upotrebu oštrih predmeta koji mogu izgrepsti drvo.
Unutarnje bojenje drva razlikuje se od bojenja drva u eksterijeru, po tipu i vrsti boje koja se upotrebljava. Za unutarnje prostorije uglavnom se preporučuju boje na bazi vode, budući da su manje štetne i imaju slabiji miris. Drvo koje je stalno izloženo svim vrstama i vremenskim promjenama, kao i temperaturnim oscilacijama najčešće se boji bojama na bazi ulja, otpornima na promjene, UV zračenje i vlagu.
Za bojenje drva upotrebljavaju se akrilne, lateks, uljane i emajlirane boje. Odabir same boje ovisi o željenom efektu, vrsti drva i namjeni. Akrilne boje prikladne su za unutarnju upotrebu, dok su uljene boje postojanije i prikladnije za vanjske površine.
Najprije treba površinu temeljito očistiti, ukloniti sve nečistoće, prašinu i mrlje. Ako je drvo prethodno bojeno ili premazano, stare slojeve treba odstraniti brusnim papirom ili sredstvom za skidanje, odnosno rastvaranje premaza. Nakon toga površinu treba ponovno temeljito očistiti, te nanijeti temeljnu zaštitu ili temeljni premaz koji će poboljšati prianjanje boje.
Za bojenje potreban nam je razni pribor, kao i alati poput četki, valjaka, lopatica, brusnog papira, zaštitne trake, zaštitne odjeće, rukavica i naočala. Pravi izbor alata ovisi o vrsti, veličini i obliku površine koju želite obojiti te o vrsti boje koju upotrebljavate.
Vrijeme potrebno za potpuno sušenje boje, ulja ili laka na drvu ovisi o vrsti premaza koji se upotrebljava, debljini premaza, temperaturi i vlažnosti zraka. Obično traje od nekoliko sati do nekoliko dana. Važno je da se premaz dobro osuši prije nanošenja sljedećeg sloja ili prije upotrebe površine.
Drvo treba zaštititi od algi redovitim čišćenjem i održavanjem površine. Uporaba algicida ili premaza koji sadrže agense protiv algi može spriječiti njihovu pojavu. Ako se alge pojave, treba ih ukloniti posebnim sredstvima za čišćenje i mekom četkom.
Kako biste zaštitili obojeno drvo od mrlja, važno je temeljito očistiti površinu prije bojenja, ukloniti prljavštinu i masnoću. Ključna je uporaba kvalitetnih premaza s dobrom otpornošću na mrlje. Preporučuje se nanošenje dodatnog zaštitnog sloja, koji sprječava prodiranje tekućine u drvo. Važna je i prevencija. U slučaju prolijevanja tekućine ili drugih tvari, ključno je očistiti površinu kako bismo spriječili prodiranja u dublje slojeve drva, a na drvene površine nikada ne smijete stavljati vruće predmete.
Sivo drvo možemo osvježiti proizvodima za restauraciju drva, koji mu vraćaju prirodnu boju i sjaj. Prije nanošenja proizvoda važno je drvo očistiti i pripremiti uklanjanjem starih premaza, nečistoća i mrlja. Nakon toga možemo nanijeti sredstvo za restauriranje, koje će drvu vratiti stari izgled.
Ako želite očuvati teksturu drva prilikom bojenja, najbolje je upotrijebiti prozirne ili poluprozirne premaze, poput toniranih lakova. Ti premazi omogućuju da tekstura drva i drvenih vlakana ostane vidljiva, dok istodobno pružaju zaštitu od vremenskih uvjeta. Također je važno da sloj premaza bude tanak kako bi se očuvao prirodan izgled drva.
Najvažnije je redovito održavati drvo. To podrazumijeva redovito čišćenje, uklanjanje prljavštine, prašine, mrlja bilo kojeg podrijetla i, ako je potrebno, ponovno premazivanje. Također treba slijediti upute proizvođača o preporučenim intervalima održavanja i postupcima ponovne zaštite. Redovitim održavanjem produljit ćete vijek premaza i zaštititi drvo od mnogih štetnih utjecaja.